Co zrobić, żeby wybrać najlepszy dywan?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Mało kto nie lubi dywanów. Dodają ciepła naszym wnętrzom, wprowadzają do nich kolory, tworzą piękne kontrasty, odbijają światło. Jeden mały szczegół potrafi w krótkiej chwili zmienić charakter całego wnętrza. Dzięki nim widzimy, jak niewiele trzeba, żeby lepiej poczuć się w swoim domu, jak dodać mu uroku i przytulności. Oto najlepsze rady, jakie możesz przeczytać, wybierając dywan.

Wybór najlepszego materiału dla dywanu

To, z jakiego materiału powinien być kupowany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego albo sypialni najbardziej pasować będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab posiada właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Dzięki temu idealnie sprawdzi się u alergików. Na dodatek pięknie błyszczy, łatwo go czyścić oraz ogrzewa podłogę nie gorzej aniżeli dywany wykonane z wełny.

Wełna jako materiał na dywan sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, po których często się chadza. Jego zalety uwydatnią się w przedpokoju oraz pomieszczeniach, gdzie umieszczone jest ciężkie umeblowanie. Wełna jest sprężystym materiałem i nie ulegnie odkształceniu pod wpływem nacisku. Niezwykle skutecznie izoluje oraz wpływa na regulację wilgotności. Trafnym miejscem na wełniany dywan będzie także pobliże łazienki bądź drzwi tarasowych.

Nie zaleca się stosowania dywanów z materiałów syntetycznych w często okupowanych pomieszczeniach. Mogą one wywoływać uczulenie domowników oraz wydzielać niebezpieczne dla ludzi substancje.

Najlepszy rozmiar dywanu - jak wybrać?

Wielkość dywanu umieszczonego w pomieszczeniu ma wpływ na wizualny odbiór powierzchni. Powszechna zasada mówi, żeby zachować minimum 20 cm odstępu między dywanem a ścianą. Nie będzie on wtedy optycznie pomniejszał pokoju. Dywan może być położony pod meblami. Jest on w tej sytuacji ochroną przed zarysowaniem podłóg. Warto przemyśleć kupno paru mniejszych dywanów i umieścić je w różnych miejscach twojego pokoju. Na przykład pod większymi meblami.

Wybór najlepszego kształtu i koloru dywanu

Rozkład oraz forma dywanu nie mogą być przypadkowe. Najlepiej gdy ma on kształt podobny do kształtu pomieszczenia. Ułożony względem ścian powinien być tak, aby nie dzielił pokoju na dwie części. W pokoju na planie kwadratu najlepiej sprawdzi się kwadratowy dywan. Można też pobawić się ustawianiem mebli i tym sposobem pozornie zmienić kształt. Wówczas wybrać można dywan o zbliżonym obrysie.

Planując zakup dywanu, musimy pomyśleć o tym, w jakim pomieszczeniu będzie on położony i jak użytkowany. Czy będziemy chodzić po nim boso czy w butach? Czy mamy małe dzieci albo zwierzęta? Czy będzie to dywan do przedpokoju czy sypialni? Warto dobrać do pod kolor mebli i ścian, wtedy będziemy mieli pewność, że świetnie się z nimi łączy. Posiadacze zwierząt mogą rozważyć zakup dywanu w kolorze sierści pupili, wtedy nie będzie się tak na nich odznaczała. Jasne dywany idealnie sprawdzą się w jasnych wnętrzach, odbiją światło i dodadzą im uroku.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Amelia Kaczmarek

Ja niestety nie mogę mieć dywanu bo zbiera on dużo kurzu, na który jestem uczulona.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Mało kto nie lubi dywanów. Dodają ciepła naszym wnętrzom, wprowadzają do nich kolory, tworzą piękne kontrasty, odbijają światło. Jeden mały szczegół potrafi w krótkiej chwili zmienić charakter całego wnętrza. Dzięki nim widzimy, jak niewiele trzeba, żeby lepiej poczuć się w swoim domu, jak dodać mu uroku i przytulności. Oto najlepsze rady, jakie możesz przeczytać, wybierając dywan.Wybór najlepszego materiału dla dywanuTo, z jakiego materiału powinien być kupowany przez nas dywan, zależy od jego przeznaczenia. Do pomieszczenia reprezentacyjnego albo sypialni najbardziej pasować będzie dywan jedwabny albo jedwabno-wełniany. Jedwab posiada właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Dzięki temu idealnie sprawdzi się u alergików. Na dodatek pięknie błyszczy, łatwo go czyścić oraz ogrzewa podłogę nie gorzej aniżeli dywany wykonane z wełny.Wełna jako materiał na dywan sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach, po których często się chadz...