Jakie narzędzia ogrodowe pomogą nam w sprawnej i efektywnej pielęgnacji trawnika?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Z reguły, gdy nadchodzi wiosna, zaczynamy się zabierać za pracę w ogrodzie, który wymaga od nas dużego zaangażowania i chęci, ponieważ czynności, które w nim wykonujemy, wymuszają w nas regularnego powtarzania. Duża część domostw posiada trawnik, który różnie wygląda, a który potrzebuje systematycznej pielęgnacji, aby mógł cieszyć oko. Dzisiaj przedstawiamy narzędzia ogrodowe, które nam w tej pielęgnacji pomogą! Zapraszamy.

Kosiarka – priorytet wśród narzędzi ogrodowych!

Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, niemniej powinno się mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spośród wszystkich, ale za to najbardziej skuteczna. Należałoby zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zgromadzonej trawy, innymi słowy – optymalnego mielenia zbioru i dystrybuowania go na koszonej nawierzchni. Jest to kapitalna opcja do zastąpienia kompostownika i niewykorzystywania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Aerator do ogrodu – do czego służy i jakie daje nam korzyści w pielęgnacji trawnika?

Jeśli zależy nam na gładkiej i bujnej powierzchni trawnika, wskazane jest wyposażyć się w aerator. Jest to sprytne narzędzie wyposażone w zintegrowane ostre kolce (czasami spotyka się także zintegrowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa porządniej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie zyskują więcej przestrzeni do rozwoju. Stosunkowo nowym udogodnieniem są dodatkowo specjalne nakładki na buty do dziurkowania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, napowietrzamy ją.

Oczyszczanie gleby, czyli urządzenie zwane wertykulatorem!

Pokrewnym urządzeniem do aeratora jest wertykulator, niemniej podstawowa różnica jest tego typu, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc najczęściej po prostu chwasty i uschnięte źdźbła. Narzędzie wspaniale sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, kiedy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu przeważnie nie wygląda za bardzo okazale, niemniej nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Podkaszarka – idealna w miejscach, w których kosiarka nie dojdzie!

Nie wszędzie możemy dotrzeć z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny pomiędzy skalniakami, skarpy i wzniesienia, gdzie po prostu kosiarka nie wjedzie. W tym celu używamy podkaszarki, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się znakomicie na małe powierzchnie trawiaste. Poza tym skosimy nią dodatkowo wysokie pędy oraz trawy.

Dlaczego należałoby kupić nożyce ogrodowe do pielęgnacji trawnika?

W momencie, kiedy koszona jest trawa przy rabatach ogrodowych, otoczonych kostką granitową bądź murkach i ławkach, całkowite dojście jest bardzo ciężkie, co powoduje, że zostają nieestetyczne kępy trawy. Aby wyrównać trawnik, należałoby się zastanowić nad kupnem nożyc koszących ręcznych lub elektrycznych, które są łatwo dostępne. Wyżej wymienione narzędzia wspaniale pomogą nam w utrzymaniu zdrowego, zadbanego i zielonego trawnika!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Z reguły, gdy nadchodzi wiosna, zaczynamy się zabierać za pracę w ogrodzie, który wymaga od nas dużego zaangażowania i chęci, ponieważ czynności, które w nim wykonujemy, wymuszają w nas regularnego powtarzania. Duża część domostw posiada trawnik, który różnie wygląda, a który potrzebuje systematycznej pielęgnacji, aby mógł cieszyć oko. Dzisiaj przedstawiamy narzędzia ogrodowe, które nam w tej pielęgnacji pomogą! Zapraszamy.Kosiarka – priorytet wśród narzędzi ogrodowych!Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny gatunek kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczy kosiarka bębnowa. Do stosunkowo większych połaci przyda nam się kosiarka elektryczna, niemniej powinno się mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych świetnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety...