Skuteczne sposoby na wybór dobrego prezentu na chrzciny

Data dodania:
Kategoria: Rodzina i dzieci
Ocena
0.00

Dla wielu rodzin Chrzest Święty jest ogromnym wydarzeniem, które cała rodzina wspomina przez długie lata. Jest to symbol dołączenia przez maluszka do wspólnoty Kościoła. Dlatego tak istotne jest, aby prezent był jak najtrwalszy oraz pozwalał na zachowanie go. Najlepiej sprawdzą się rzeczy pamiątkowe, które dziecko już jako dorosły może obejrzeć, aby wspomnieć o Tobie. Co najlepiej się nada?

Ile kosztuje medalik na chrzciny? 

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych czy też z krzyżem. Prezent tego typu przeważnie będzie używany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Pierwsza Biblia ilustrowana dla najmłodszych 

Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona pięknymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne historie. Wskazane jest zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może zabierać ją ze sobą wszędzie i w wielu przypadkach studiować i oglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na podarunek będzie naturalnie taka forma.

Modlitewnik dla dzieci w formie pamiątki z Chrztu Świętego 

Książeczka, dzięki jakiej dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest faktycznie wiele.

Maskotka – patron na chrzciny 

Nowatorski pomysł na upominek i stworzenie swoistej więzi między dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną zabawką i przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (lub szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Niecodzienny pomysł na prezent na chrzciny 

Niezależnie jaka forma artystyczna nas interesuje, jest to dobry pomysł na prezent dla dziecka. Może być to obrazek, rzeźba, haft, rysunek, a także coś wykonanego przez nas. Jeśli nie masz zdolności plastycznych, zamów coś spersonalizowanego, dzięki czemu Twój podarunek zapadnie w pamięć całej rodzinie. Warto także na odwrocie umieścić datę wydarzenia oraz dedykację.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Dorota Rutkowska

Moim zdaniem najlepsze są drobne upominki, które przywiodą później wspomnienia.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Dla wielu rodzin Chrzest Święty jest ogromnym wydarzeniem, które cała rodzina wspomina przez długie lata. Jest to symbol dołączenia przez maluszka do wspólnoty Kościoła. Dlatego tak istotne jest, aby prezent był jak najtrwalszy oraz pozwalał na zachowanie go. Najlepiej sprawdzą się rzeczy pamiątkowe, które dziecko już jako dorosły może obejrzeć, aby wspomnieć o Tobie. Co najlepiej się nada?Ile kosztuje medalik na chrzciny? Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych czy też z krzyżem. Prezent tego typu przeważnie będzie używany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.Pierwsza Biblia ilustrowana dla najmłodszych Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona pięknymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najm...