Zakupy przyborów szkolnych dla pierwszaków

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Kiedy nadchodzi dzień pójścia do nowej szkoły rodzice i dzieci wystawione są na stres. To kompletnie nowe doświadczenie. Dziecko musi zmierzyć się z obawami związanymi z nieznajomymi ludźmi i nowym otoczeniem, rodzice martwią się jakich przyjaciół pozna ich maluch, jak sobie poradzi i czy szybko się zaadaptuje do szkolnego środowiska. Dodatkowo muszą odpowiednio przygotować swoje pociechy i kupić wszelkie wymagane przybory szkolne.

Wybór przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty?

Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, wskazane jest sprawdzić na stronie szkoły, jakie przybory są wymagane. Możliwe, że placówka zapewnia dzieciom część artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozstrzygniemy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w jakiś sposób kierować naszymi dziećmi.

Zalecane przybory szkolne w pierwszej klasie

Jeśli już wiemy, co potrzebujemy dla naszego dziecka, przychodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednak z ich ilością i nabywaniem rzeczy bezużytecznych. Piórniki, zeszyty i inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z rozmaitych bajek. Nie dajmy się jednakże nabrać, bowiem poza tym, że na okładce jest odjazdowy pirat albo księżniczka, to jakość kartek najczęściej jest taka sama lub gorsza, a cena sporo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niekorzystnymi wydatkami można się uchronić, robiąc przemyślaną listę.

Nie przesadźmy w podobny sposób w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy co mu się podoba, a co nie, bo lepiej wydać parę groszy więcej, niż spowodować, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły smutny i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, jakie z pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory możemy zakupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania bądź pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od rekomendowanych producentów.

Na jaki tornister się zdecydować dla pierwszoklasisty?

Kupno tornistra to niesłychanie ważna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów oraz żeby dziecko nie garbiło się podczas noszenia ciężkich książek. Dobrym wyborem będzie plecak, który pomieści wszystkie akcesoria, a do tego może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, gdy wspólnie z dzieckiem pójdziemy na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej wybrany produkt. Możemy wtedy spytać, czy naszemu dziecku podoba się tornister oraz na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy tornister ma wszelkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

Odpowiedni czas na zakupy przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty

Róbmy zakupy na spokojnie, bez pośpiechu. Kupimy to, co nam potrzebne bez stresującego biegania po sklepach i przebierania pozostałości. Dobry czas to tydzień lub nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Marek Jabłoński

Moja córka musiała mieć zawsze ogrom kredek i flamastrów.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów

Kiedy nadchodzi dzień pójścia do nowej szkoły rodzice i dzieci wystawione są na stres. To kompletnie nowe doświadczenie. Dziecko musi zmierzyć się z obawami związanymi z nieznajomymi ludźmi i nowym otoczeniem, rodzice martwią się jakich przyjaciół pozna ich maluch, jak sobie poradzi i czy szybko się zaadaptuje do szkolnego środowiska. Dodatkowo muszą odpowiednio przygotować swoje pociechy i kupić wszelkie wymagane przybory szkolne.Wybór przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty?Przed pójściem do sklepu z zamiarem kupna wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, wskazane jest sprawdzić na stronie szkoły, jakie przybory są wymagane. Możliwe, że placówka zapewnia dzieciom część artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozstrzygniemy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie ...